CSI: Central System Imaging projekt

Időtartam: 2010.03.01.-2013.10.31.

A Pannon Egyetem és a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség között létrejött ENIAC_08-1-2011-0002 szerződésszámú, „Előrehaladott képalkotási rendszer a diagnosztikában és az egészségügyben” című, ENIAC JU (FP7 koordinációjú) projekt.

Feladat:

A konzorciumi feladat-vállalásban multimodális szimultán képalkotó rendszerek fejlesztése, új típusú PET szenzorok fejlesztése, valamint nagy teljesítményű agyi jelfeldolgozó berendezések és algoritmusok kifejlesztése szerepelnek. A projektben célként kitűzött eszközfejlesztéssel létrejövő nagyszámú elektródát tartalmazó mérőrendszer növelni fogja a manapság használatos agyi bioelektromos forrás-lokalizációs módszerek hatékonyságát.

A Pannon Egyetem Egészségügyi Informatikai Kutató-Fejlesztő Központja által ellátott konkrét feladatok:

• Bioelektromos képalkotás és forrás-lokalizáció az epilepszia kutatásában, és a modellparaméterekben lévő hibák hatásának becslése az EEG alapú forrás lokalizációs eljárás során,
  • Forrás lokalizációt támogató, valós fejmodellt használó grafikus alkalmazás készítése epilepsziás betegeken végzett klinikai kísérlethez

Eredmények:

• Lokalizációs pontossági becslések egyszerű és realisztikus fejmodellen, értékes következtetések a hibák forrására
  • Interaktív, epileptikus lokalizációt többféle módszerrel is segítő szoftver (SOLO környezet), melynek újdonsága az intrakraniális elektródák támogatása

Az alprojekt megvalósítása során a holland partnernél végzett klinikai tesztek adatait a SOLO-val dolgozzuk fel.

A kutatási konzorcium tagjai:

• Külföldi partnerek: ST Microeletronics (koordinátor), Philips Advanced Technologies, Philips Healthcare, AustriaMicroSystems, Guger Technologies OEG, MAT-TECH BV, Austrian Institute of Technology, Stichting IMEC-NL, Politecnico di Torino, University of Bologna, Kempenhaeghe Clinics
  • Magyar partnerek: Debreceni Egyetem, MTA Atomki (Debrecen)

A Pannon Egyetem orvos-szakmai partnere: Országos Idegtudományi Intézet (OITI)
Kapcsolattartó: Vassányi István, PhD

Referencia: