Brand-ek színmemória vizsgálatához teszt szoftver készítése

Brand-ek pl. Lego, Coca Cola, McDonald’s Shell stb. logója szerte a világon ismert. Ezen logókkal, márkajelzésekkel naponta találkozunk. Ezek védjegyek, szerte a világon ugyanúgy kell kinézniük, mind a forma, mind a színek tekintetében. A feladat egy teszt szoftver készítése, melynek segítségével vizsgálandó, hogy a jól ismert brand-ek színeire hogyan emlékezünk. A szoftverben egyrészt fel kell ismerni a valós színezetű brand-et, másrészt pedig egy kiszínező részben a felhasználónak kell egy palettáról kiszíneznie a márka logóját. A felhasználók választásait adatbázisba kell menteni, majd ezeket elemezni, meghatározni, hogy a felhasználók színmemóriája mennyire tér el a brand színétől. A tesztszoftvert az egyetemen tanuló különböző nemzetiségű hallgatókkal is célszerű kitöltetni.

Témavezető: Sikné dr. Lányi Cecília