Pannon Egyetem, Műszaki Informatikai Kar, Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék

Dr. Medve Anna (PhD)

Hu En

CV_/ Kutatás_/ Szakmai közéleti tevékenységek_/ Oktatás_/ Hallgatóknak_/ Linkek_/ Kapcsolat_/

dr. MEDVE ANNA,PhD tudományos munkatárs

8200 Veszprém, Egyetem u. 10.  I. ép.,  I/105-b.,   T: 88/624-814, M: 30/322-9923,  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Informatika tudományok PhD diploma==fokozat iconELTE : Modellvezérelt szoftverfejlesztés a gyakorlatban iconPhDértekezés iconTézisek

Szakmai önéletrajz és publikációs lista: icon MEDVE ANNA_tudományos CV

Aktuális kutatás: Modellvezérelt fejlesztés a gyakorlatban célorientált követelményfejlesztéssel; Üzleti folyamatok modellezése; Felhőinformatikai szolgáltatások biztonsági kérdései; Intelligens lokális hálózatok szervezése a megújuló energiák hasznosításához;

Aktuális félévi oktatás: Tantárgyak

Jelenleg is oktatott tárgyak: Információs rendszerek minőségbiztosítása; Elektronikus üzleti technológiák; Minőségszabályozás; Kommunikációs rendszerek programozása; Távközlési szoftverek alapjai I.; Távközlési szoftverek haladóknak II.;  Informatikai projektek technikai és minőségi kivitelezése.

Korábban oktatott tárgyak: Információs rendszerek minőségbiztosítása, Elektronikus üzleti technológiák, Minőségszabályozás, Kommunikációs protokollok és számítógép-hálózatok tervezése; Távközlési szoftverek alapjai I.; Távközlési szoftverek haladóknak II.;  Mobil hálózatok, Internet és TCP/IP; Szoftvertechnológia egészségügyi szervezőknek; Kommunikációs protokoll ismeretek egészségügyi szervezőknek; Számítástechnika az iskolában; Adatbázisok tervezése és programozása; Programozás; Informatika tanítás módszertana.

Aktuális projektek:

OMAA-AöU-94öu3 - Case Studies in Certified Software Development (Partnerek: EKTF Eger, JKU Linz) (résztvevő)

OMAA-AöU-91öu4 - Process Modeling and Knowledge-Based Diagnosis (Partnerek: TU Wien) (témavezető)

TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV-2012-0073- Telemedicina fókuszú kutatások Orvosi, Matematikai és Informatikai tudományterületeken (TOMI) (résztvevő)

OMAA-AöU-84öu11 - Formal Synthesis and Verification of Workflows (Partnerek: JKU Linz) (témavezető)

Aktuális félévi témakiírások: Témakiírások:Cloud Computing - felhőinformatikai fejlesztésekSZEÜSZ MK83/12 - 2006/123/EC Szabályozott elektronikus szolgáltatások kormányrendeleteinek alkalmazása; IS-Open Source - Információs rendszerek evolúciós fejlesztése nyílt forráskódú technológiákkal; ITIL alkalmazása - IT szolgáltatások tervezése, újratervezése, nyújtása, biztonsága, továbbfejlesztése ITIL/COBIT/ITSM módszertanokkal, Biztonságfejlesztés ISO/IEC 27000-es szabványcsaláddal.

Medve Anna hosszabb-rövidebb ideig meghívott kutató/oktató volt a következő egyetemeken:

Université de Rennes 1 IUT Lannion

IRIT Toulouse

ISID/CEDRIC CNAM Paris

BBTE Sf.-Gheorghe Babes-Bolyai Cluj

RISC JKU Linz

INFORMÁCIÓK EGYÉNI TANRENDES HALLGATÓKNAK:

Egyéni tanrendes feladatok: TDK, önálló labor , mérnöki terv, szakdolgozat, diplomadolgozat

kulcsszavak: Tesztmérnök, IT manager, Business Analyst, FMT, BPMS, MDE/MDA, RAD, ITIL, COBIT, ITSM, ISO/IEC 27000, SZEÜSZ-MK/83/2012, Change management, Cloud Computing Services

Témavezetés:

- IPARI háttérrel oktatási környezetben és vállalati környezetben megvalósított feladatok (lehet szakmai gyakorlat keretében is).

- Jelölt által HOZOTT TÉMA,  az IPARBÓL vagy MUNKAHELYÉRŐL - megoldom a feladatot a céggel és/vagy adok hozza szakmai tanácsadást és módszertani hátteret csak az egyéni munkához témavezetés keretében (mérnöki terv, projektlabor, TDK, diplomázás, szakmai gyakorlat).

- GENERIKUS MODELLEK - szervezési-módszertani esettanulmányokra témakiadás és vezetés.  Például általános igény -az ÚJ TECHNOLÓGIÁK bevezetéséhez-, a váltások  körüli megoldásokra nyújtott módszertan és stratégia szolgáltatás.

- ÚJ TRENDEK - szolgáltatás kifejlesztésbe ágyazott szoftver- és informatikai rendszer evolúció, az üzleti folyamatok változáskezelésével együtt - IPARI  esetek vagy ELMÉLETI esettanulmányok kidolgozása.

Tanácsok:

Kérdezz bátran!   Kérni és hinni tanulj !  "Sok ember munkája van abban, amit valaki egyedül csinál" (Székely mondás)

Naponta mozogj erőteljesen (sietve járj, táncolj, tornázz saját súlyoddal) !  Légy optimista !

Tanulj a LinkedIN szakmai beszélgetésekből, válassz csoportot a fejlődésedhez!