egyetemi tanár

Hangos Katalin

Hangos Katalin okleveles vegyész (ELTE TTK, 1976), okleveles programozó matematikus (ELTE TTK, 1980), az MTA doktora (1993), habilitált doktor (kémia tudomány, 1994, műszaki informatika, 2000). Jelenleg operatív szakmai vezető egyetemi tanár a Pannon Egyetem Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszékén, valamint tudományos tanácsadó az MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutató Intézet Folyamatirányítási Kutató Csoportjában, a csoport vezetője. Hangos Katalin professzor asszony a tanszéken az Intelligens Irányító Rendszerek Kutatólaboratórium vezetője, aki erős rendszer és irányításelméleti, valamint számítástudományi képzettségével egyike a folyamatirányítási  tudományterület kevés női professzorainak.

Fő érdeklődési területe a folyamatrendszerek dinamikus modellezése irányítási és diagnosztikai célokra. Több mint 100, a folyamatrendszerek modellezésének és irányításának különböző aspektusaival foglalkozó cikk társszerzője, amelyekben nemlineáris, sztochasztikus, Petri háló alakú, kvalitatív és gráfelméleti folyamatmodellek egyaránt előfordulnak.

Oktatott tárgyak:

Dinamikus rendszerek paramétereinek becslése

Intelligens irányító rendszerek

Számítógéppel irányított rendszerek

Modell alapú diagnosztika diszkrét módszerekkel

Dinamikus rendszerek irányítási és diagnosztikai célú modellezése