A projekt főbb adatai

A projekt központi weblapja: https://www.aalturntable.eu/
A projekt teljes angol neve: TURNTABLE: platform supporting vitality and abilities of elderly
Magyar neve: TURNTABLE: képességeket és vitalitást fejlesztő informatikai platform idősek számára
Azonosító száma: 2019-2.1.2-NEMZ-2019-00003

Pályázati forrás és célterület: EU Horizon 2020 AAL “Vitality and abilities”, ezen belül: “Living & building”, “Health & care”
URL: http://www.aal-europe.eu/

A projekt futamideje: 42 hónap, kezdési dátuma: 2019. május 1., befejezési dátuma: 2022. október 31.
A Pannon Egyetem csatlakozásának dátuma: 2019. szeptember 1.

A projekt teljes költségvetése: 1,741,690 euro, ebből támogatás: 1,091,716 euro
A Pannon Egyetemre jutó támogatás: 91,560 euro

A konzorcium tagjai: Abinsula Srl. (Olaszország, koordinátor), Pannon Egyetem, Universita’ Degli Studi di Cagliari (Olaszország), Ginf Systems Informatikai és Szoftverfejlesztő Kft., Instituto Pedro Nunes Associação para a Inovação e Desenvolvimento em Ciência e Tecnologia (Portugália), Nos Inovação (Portugália), European Food Information Resource – EuroFIR AISBL (Belgium).

A projekt fő célkitűzése

Olyan informatikai platformot és szolgáltatásokat, alkalmazásokat készíteni, melyek az idős, egészséges emberek mindennapi életét segítik, továbbá az elkészített platformot legalább két országban, egyenként legalább 50 fős validációs kísérletben tesztelni.

A Pannon Egyetem feladatai

A PE feladata az 1. feladatcsomag: Specification and requirements – co-creation (Specifikáció és követelmény-elemzés) koordinálása a projekt első évében.  A várt eredmény a részt vevő felhasználói csoportokkal közösen kidolgozott tanulmány. A feladatcsomaghoz tartozó eredménytermékek: „Co-creation plan” (M3), „Co-creation repor”t (M12), mérföldkő: „Co-creation process successful and involving all user groups (primary, secondary and tertiary)” (M12).

Ezen kívül a PE kisebb súllyal a többi munkaszakaszban (WP2: Integration and support, 4 PM, WP3: Testing and evaluation, 4 PM, WP4: Exploitation and business development, 1 PM, WP5: Management and dissemination, 2 PM) is részt vesz, egészen a projekt végéig.