Témavezető

Vörösházi Zsolt, PhD, egyetemi adjunktus
Tel: 06-88-624-799

Az ipari igényeket figyelembe véve, laborunkban széleskörű oktatási, kutatási, és projekt tevékenységet folytatunk a következő fontosabb szakterületeken: beágyazott rendszerek, kép- és jel-feldolgozás, celluláris-neurális hálózatok. Az alkalmazások megvalósításához, illetve az algoritmusok gyorsításához speciális újra-konfigurálható FPGA rendszereket használunk.

Oktatási tevékenység

A hallgatók mélyreható elméleti-, és gyakorlati tudást szerezhetnek a következő területeken:

• Digitális Áramkörök,
  • Digitális Rendszerek és Számítógép Architektúrák,
  • FPGA-alapú beágyazott rendszerek tervezése,
  • HDL-alapú tervezési módszerek programozható logikai eszközökkel.

A laboratóriumi feladatok során a hallgatók megismerkedhetnek az ipari alkalmazásban egyre fontosabbá váló programozható logikai áramkörökkel, valamint használatukhoz szükséges fejlesztő környezetekkel, szimulációs és verifikációs eszközökkel. A labor eszközei között megtalálhatóak a legnagyobb gyártók termékei (pl. Xilinx ISE/EDK/SDK/ChipScope fejlesztő-, ISim/ModelSim szimulációs környezetek, illetve pl. Digilent Atlys, Nexys-2, Xilinx ML-506, NI CompactRio HW fejlesztő platformok, és periféria modulok.)

Kutatási tevékenység

• Beágyazott FW/SW fejlesztés FPGA-n közösen kidolgozott ipari feladatokban, pályázatokban,
  • Digitális számítási architektúrák kidolgozása: jelfeldolgozás, illetve kép-/videójel-feldolgozás,
  • Celluláris Neurális Hálózatok és alkalmazásaik: újra-konfigurálható FPGA architektúrákon,
  • FPGA-alapú rendszertervezés: beágyazott/beágyazható processzor magok használatával,
  • Xilinx/Altera FPGA-s fejlesztő kártyák tervezésének FW-oldali támogatása.

Legjelentősebb partnereink

• MTA SZTAKI - Celluláris hullámszámítógépek laboratórium
  • Szegedi Tudományegyetem - Műszaki Informatikai Tanszék
  • Pázmány Péter Katolikus Tudományegyetem - ITK

Projekt tevékenység

A TÁMOP keretében több oktatási segédanyag került kidolgozásra: FPGA-alapú beágyazott rendszerek, Digitális Technika, és magas-szintű hardver leíró nyelvek alkalmazásai területén. Emellett a korábban kidolgozott rendszereinket több ipari cég is sikeresen hasznosítja: FPGA-alapú jelfeldolgozó és továbbító egység (VE-CoreTrade Kft.), Génszekvenciák összehasonlításának gyorsítása (CompChem / Omixon), stb.