Előadó: Hangos Katalin egyetemi tanár (VIRT)

Tankönyv:

Képzési cél
A tárgy célja az, hogy megismertesse a hallgatókat a diszkrét dinamikus modellek legfontosabb fajtáival (időfüggő szabályok, Petri hálók, kvalitatív differenciálegyenletek, előjeles irányított gráfok), és megmutassa, hogyan lehet ilyen modellekelt felállítani és ellenőrizni, majd diagnosztikai célra felhasználni. A kurzus részeként rövid bevezetés hangzik el a fizikai alapú modellezési módszereiről, valamint a meghibásodás és hatáselemzés legfontosabb technikáiról (HAZOP és FMEA) is.

Irodalom

Hangos, K.M., Gerzson, M., Lakner, R., Gál, I.: Intelligens irányító rendszerek. Veszprémi Egyetemi Kiadó. 1-119 (1995)

Hangos, K.M., Lakner, R., Gerzson, M.: Intelligent Control Systems: An Introduction with Examples. Ed: Kluwer Academic Publisher, pp. 1-301 ISBN 1-4020-0134-7 (2001)

Hangos, K.M., Cameron, I.T.: Process modelling and model analysis. Ed: Academic Press, London, UK., pp. 1-543 ISBN 0-12-156931-4 (2001)