Kutatási hírek

A Pannon Egyetem Informatikai Tudományok Doktori Iskola PhD hallgatóinak féléves beszámolójára 2024. február 1-én (csütörtökön) 10 órától kerül sor.
A helyszín: Pannon Egyetem, Veszprém, I épület 726-os terem.

Novák Katalin köztársasági elnök 2023. szeptember elsejével egyetemi tanárrá nevezte ki Dr. Magyar Attilát, a Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék egyetemi docensét. A kinevezés átvételére 2023. szeptember 5-én került sor a Sándor-palotában. A kinevezéséhez szívből gratulálunk!

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék 2023.05.31. (szerda) 14 órakor tanszéki szemináriumot tart

"Csoportszemélyiség" kialakulása: Új eredmények transzformeres "észlelt személyiségjellemzők" becslése segítségével

címmel.

Előadó: Fodor Ádám, PhD hallgató (ELTE IK, Mesterséges Intelligencia Tanszék)

A szeminárium helye: Pannon Egyetem, I épület, II. emelet, 214. terem

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék

2023.05.03. (szerda) 14 órakor tanszéki szemináriumot tart

„DOS – WINDOWS - SPACES: A Virtuális Valóság Evolúciója”

címmel.

Előadó: Prof. Dr. Baranyi Péter D.Sc., PE

A szeminárium helye: Pannon Egyetem, I épület, II. emelet, 214. terem

Az előadás témája:

„Nagyon hasonló átmenet zajlik majd le várhatóan a WINDOWS és SPACES (3D felületek, virtuális terek) alapú operációs rendszerek közötti átmenet folyamán, mint a DOS-WINDOWS közötti átmenetében lezajlott. A DOS szinte kizárólag írás-olvasás alapján kommunikált a felhasználóval. A WINDOWS viszont már színeket, képeket, ikonokat használ és ezzel egy másik, a vizuális kortexet aktiválja az agyban. Többek között ez vezetett ahhoz, hogy a felhasználók teljesítménye jelentősen megnövekedett.

A SPACES a 3D megjelentéssel a parietális lebenyt aktiválja, ami elsősorban felel a memorizálásért és átlátásért. Így a felhasználók jelentősen nagyobb teljesítménnyel tudnak 3D virtuális terekben dolgozni. Az előadás ennek részleteit fogja bemutatni.”

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Dr. Fodor Attila

tanszékvezető

"Új technológiákkal, új tartalmakkal a jövő digitális transzformációja felé."

A HUNGARNET Egyesület a Neumann Technológiai Platform és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat együttműködésével immár 32. alkalommal rendezi meg 2023. április 12–14. között a felsőoktatás, a köznevelés, a kutatás és a közgyűjtemények legrangosabb hazai számítógép-hálózati és alkalmazási informatikai konferenciáját, a NETWORKSHOP-ot. A rendezvény befogadó házigazdája ezúttal a Pannon Egyetem.

A rangos konferencián több oktatónk is tart előadást, a részletes program itt található: https://nws.comp-rend.hu/program/