Kutatási hírek

Április végén tartottak sajtótájékoztatót az ABTV Smartgrid projekt kapcsán Várpalotán. Okos városi energetikai megoldások kialakítására pályázott sikerrel Ajka, Balatonfüred, Tapolca és Várpalota Önkormányzata. A projekt szakmai hátterét a Pannon Egytem biztosítja, melynek keretében egy az energiahatékonyságot és az energia megtakarítást támogató szakértői rendszert alakítanak ki.

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék

2024.05.09-én (csütörtök) 9:00 órakor tanszéki szemináriumot tart

Verifikáció a digitális chip-fejlesztésben

címmel.

Előadó: Koch Dániel (staff verification engineer) – Veriest Hungary

A szeminárium helye: Pannon Egyetem, I épület, 317. terem

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék professzora, Dr. Magyar Attila a tegnapi napon ünnepélyes program keretében vette át az MTA doktora oklevelét.

Az MTA doktori címhez szívből gratulálunk!

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék

2024. 04. 17-én (szerda) 14 órakor tanszéki szemináriumot tart

Assistive Technology for People with Disabilities

és

Cross-Cultural Perspectives: Exploring Research Contrasts in Egypt and Hungary

címmel.

Előadó: Amr Nagy Abdo és Mostafa Elgendy

(Benha University, Faculty of Computers and Artificial Intelligence, Department of Computer Science, Egyiptom)

A szeminárium helye: Pannon Egyetem, I épület, II. emelet, 214. terem

Előadóink a Műszaki Informatikai Karon szereztek PhD fokozatot, majd hazájukba, Egyiptomba visszatérve folytatták kutatásaikat, és ezúttal vendégként érkeztek a Karra.

Előadásuk témája a segítő technológia és a képfeldolgozás, különösen a kulturális háttérre és a két kultúra közötti perspektívára fókuszálva.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A Pannon Egyetem Informatikai Tudományok Doktori Iskola PhD hallgatóinak féléves beszámolójára 2024. február 1-én (csütörtökön) 10 órától kerül sor.
A helyszín: Pannon Egyetem, Veszprém, I épület 726-os terem.