A VIRT számos tudományterületen tevékenykedik:
- egészségügyi információs rendszerek, orvosi jelfeldolgozás, valamint számítógéppel segített diagnosztika és döntéstámogatás,
- számítógépes képfeldolgozás és képi információ továbbítás,
- optikai jelfeldolgozás és mérés (radiometria, fotometria és színmetria), virtuális környezetek és multimédia,
- intelligens irányító rendszerek, nemlineáris rendszerek modellezése, dinamikus irányítása, identifikációja és diagnosztikája,
- párhuzamos-, és elosztott rendszerek informatikája.
A tanszék tudományos tevékenysége elsődlegesen a kutatólaboratóriumokban folyik. A laborok a Műszaki Informatikai Kar keretében működnek, amik közül 5 labor működtetésében veszünk részt, de a kutatólaborokon keresztül a kar többi tanszékével is kapcsolatban állunk:
- Egészségügyi Informatikai Kutató-Fejlesztő Központ
- Agyi Bioelektromos Képalkotó Kutatólaboratórium
- Kardiológiai Bioelektromos Képalkotó Kutatólaboratórium
- Intelligens Irányító Rendszerek Kutatólaboratórium
- Képfeldolgozás Kutatólaboratórium
- Virtuális Környezetek és Fénytan Kutatólaboratórium
Részletes ismertetés a "Kutatócsoportok" menüpont alatt található. A tudományos publikációk túlnyomó része, és a PhD képzés is döntő részben ezekhez a kutatólaboratóriumok-hoz kapcsolódnak.
K+F tevékenység
Az egyetem, a kar, és a tanszék az elmúlt években számos pályázatot elnyert, lehetővé téve a kollégák számára a projekt munkákban való részvételt, amely nagymértékben hozzájárul a kollégák szakmai és tudományos fejlődéséhez, valamint a tanszék működéséhez.
A VIRT fő bevételi forrása a projekt tevékenységéből származik, amely elengedhetetlen a tanszék alapvető működéséhez, valamint a bérköltségek részbeni fedezéséhez. Ezért a projektek vállalása, végrehajtása, és sikeres befejezése fontos feladatunk.
A tanszéken számos fejlesztést tudtunk végrehajtani a széleskörű ipari kapcsolatainknak köszönhetően.