Tanszékünkön az OWN-X Kft. felkérésére 2009. Júliusában kezdődött együttműködés a Budapest székhelyű OWN-X Kft, a San Diego-i (USA) székhelyű Memjet Labels és a Pannon egyetem Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék részvételével. A projekt célja egy, a világon eddig egyedülálló a Silverbrook Research (Australia) által kifejlesztett nyomtatási technológia alkalmazásával, ipari címkék nyomtatására alkalmas nagy sebességű (12 inch/sec-30cm/s) nagy felbontású (1600*1600 DPI) inkjet technológiájú nyomtató prototípusának kifejlesztése. A felek együttműködésével sikerült egy grafikus felhasználóbarát érintőképernyős felhasználói felülten kezelhető az ipari gyártás- és nyomtatástechnológiákhoz csatlakoztatható interface-ekkel ellátott működő prototípus fejlesztenünk. Tanszéki fejlesztőcsoportunk feladata a Memjet Labels által szállított NorthStar Print Engine-t kiszolgáló, illesztő és vezérlő berendezéseink hardware és software tervezése és kivitelezése volt.

A fejlesztőcsoport tagjai:

Dr. Juhász Zoltán (PhD) Projektvezető, villamosmérnök

Csizmadia Ferenc Villamosmérnök                          Fodor Attila Villamos- és Informatikus mérnök

Göllei Attila Villamosmérnök                                    Görbe Péter Villamosmérnök

Projekt sajtómegjelenései:

vehir.hu,    Veszprém Index,    Veszprém TV,    ITextreme.hu,    EduPress,    InfoVilág, Dunántúli Napló, Duna Televízió

Kari honlapon: Világujdonság,        SpeedStar 3000